גינקולוגיה

כחלק משמירה על בריאותך הכללית יש להקפיד על מפגש שגרתי עם רופא נשים אחת לשנה.
במצבים בהם קיים דימום נרתיקי לא סדיר, כאבים חריגים, או כל חריגה מהמצב המוכר לך – יש לפנות לבדיקה קודם לכן. 

המפגש כולל תישאול מקיף במהלכו אסקור את ההיסטוריה הרפאית שלך, אבצע בדיקה פיזיקלית מקיפה,
בדיקת אולטרה-סאונד, ובדיקות המותאמות למצבך הרפואי העכשווי ובדיקות המומלצות לפי הנחיות האיגודים המקצועיים.
בתום הבדיקה אשקף לך את הממצאים ואסקור בפנייך את המלצות הטיפול. 

התאמת אמצעי מניעה והתקן תוך רחמי

קיים מגוון רחב מאד של אמצעי מניעה. אני מאמין שהתאמתן צריכה להיעשות הן בהתאם לרקע הרפואי שלך וגם בהתאם לסגנון חייך ורצונותייך האישיים. 

מרפאתי מציעה התאמה אישית של מגוון סוגי התקנים תוך-רחמיים. ההתקנה מתבצעת תוך כדי הדרכה, הנחיית אולטרה-סאונד ובהתאם לקצב האישי של המטופלת. 

סקר למניעת תחלואה הקשורה לצוואר הרחם (PAP smear)

בהתאם להנחיות האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, יש לבצע בדיקה PAP SMEAR מגיל 25 ועד גיל 65. בדיקה זו מתבצעת אחת לשלוש עד חמש שנים. מטרת הבדיקה הינה לאתר נשים הנמצאות בסיכון לפתח נגעים טרום סרטניים בצוואר הרחם. 

הבדיקה מתבצעת באמצעות מברשת עדינה הבאה במגע עם צוואר הרחם וזאת לאחר הדגמתו בבדיקה עם ספקלום. הבדיקה עצמה אורכת מספר שניות. טרם הבדיקה תקבלי הסבר מקיף על אופן הבדיקה, מטרתה, אופן הביצוע ומשמעות התוצאות. 

ריקון של חלל הרחם בגרידה

גרידת חלל הרחם הינה פעולה כירורגית אשר מתבצעת במקרים של הפלה נדחית, הפסקת הריון ובמצבים גינקולוגים אחרים. הפעולה מתבצעת בהרדמה כללית. 

דימום רחמי לא פונקציונאלי

נשים עשויות לחוות שינויים בתבנית המחזור החודשי שלהן, דבר העשוי להוביל לדימומים בלתי סדירים ודימומים מוגברים. חלק מהבעיות העשויות להוביל לסימפטומים אלו כוללות: רחם שרירני (fibroid uterus), פוליפ רחמי (endometrial polyp), שינויים הורמונליים ועוד. 

על מנת לאבחן את מקור הבעיה יש צורך בתישאול רפואי מעמיק, בדיקה גינקולוגית מקיפה וביצוע הדמיה באמצעות אולטרה-סאונד גינקולוגי. הדמיה זו נועדה להדגים את אברי האגן ובכללן את חלל הרחם, מבנה שריר הרחם, שחלות, חצוצרות ושרירי האגן. בדיקה זו נועדה לאתר מצבים פתולוגים כגון: פוליפ רחמי, שרירנים (מיומה), אנדומטריוזיס, ציסטות שחלתיות ועוד. 

ניתוחים גינקולוגים

במידה ובמסגרת הייעוץ אובחנה בעיה הדורשת התערבות כירורגית, נבצע דיון על הצורך בהתערבות ניתוחית/ כירורגית ונבחר עבורך את הגישה הבטוחה ביותר. 

הניתוחים כוללים מגוון רחב של גישות המותאמות לטיפול במצבים גינקולוגים שפירים: